Podrobiona odzież, zegarki i kosmetyki nie trafią już do obrotu

Podrobiona odzież, zegarki i kosmetyki nie trafią już do obrotu, fot: policja.pl

985 sztuk różnych przedmiotów w tym ubrania, kosmetyki, zegarki i okulary posiadające podrobione, zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych firm zabezpieczyli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy.  Straty pokrzywdzonych firm mogły sięgnąć kwoty blisko 250 000 zł.

Wołomińscy policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji KPP Wołomin uzyskali informację na temat osób dokonujących sprzedaży za pośrednictwem Internetu oraz na targowiskach znajdujących się na poległym terenie, wyrobów tekstylnych z nielegalnie naniesionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze w Markach zatrzymali do kontroli drogowej renault Master, którym kierował 48-latek. W trakcie sprawdzenia pojazdu policjanci zabezpieczyli tekstylia, zegarki, okulary, paski, torebki z podrobionymi znakami towarowymi.

W tym samym czasie, inna grupa policjantów, tym razem w Zielonce zatrzymała do kontroli drogowej kolejny pojazd dostawczy, którym kierowała 49-latka. Jak się okazało, to znajoma mężczyzny zatrzymanego w Markach. I w tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łącznie to 985 sztuk podrobionych przedmiotów.

Podrobiona odzież, zegarki i kosmetyki nie trafią już do obrotu, fot: policja.pl

Straty pokrzywdzonych firm mogły sięgnąć blisko 250 000 złotych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty za popełnione przestępstwa z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej, za które może im grozić kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 8100 złotych. Pojazdy, którymi poruszały się zatrzymane osoby nie posiadały aktualnych badań technicznych i ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Podrobiona odzież, zegarki i kosmetyki nie trafią już do obrotu, fot: policja.pl