Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu wołomińskiego

1762
Policja, fot: fotolia.com

W okresie pięciu dni majowego weekendu policjanci zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 13 nietrzeźwych kierujących – 5 pojazdami mechanicznymi i 8 rowerzystów. W tym czasie doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Funkcjonariusze byli wzywani do 33 kolizji. Mandatami karnymi ukaranych zostało 173 uczestników ruchu drogowego, policjanci zatrzymali też 6 praw jazdy i 4 dowody rejestracyjne.

Od piątku 28 kwietnia od godziny 16:00 do środy 3 maja wołomińska drogówka prowadziła działania „Bezpieczny majowy weekend”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu wołomińskiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały majowy weekend funkcjonariusze drogówki i prewencji zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych i 8 rowerzystów.  Na terenie powiatu wołomińskiego policjanci wzywani też byli do 33 kolizji drogowych. Za różnego rodzaju wykroczenia drogowe popełniane przez uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze nałożyli 173  mandaty karne, zatrzymali 6 praw jazdy, dowody rejestracyjne zostały zatrzymane w 4 przypadkach. Funkcjonariusze wobec 14 uczestników ruchu drogowego, którzy popełnili różnego rodzaju wykroczenia skierują do sądu 14 wnioski o ukaranie.

W okresie na drogach powiatu wołomińskiego doszło też do 3 wypadków drogowych w których ranne zostały 3 osoby.
29.04.2017 około godz. 17:51 w miejscowości KOŁAKÓW, n/n kierujący po drodze publicznej samochodem m-ki RENAULT zderzył się z rowerzystą DOMINIKIEM Ł. l.21, który z podejrzeniem urazu wewnętrznego został przewieziony do szpitala.
01.05.2017 około godz. 21:33 w miejscowości OSTRÓWEK, ul. TADEUSZA KOŚCIUSZKI  n/n osoba kierując n/n pojazdem potrąciła pieszego Kamila J. lat 24. Pieszego przebadano z wynikiem 1,9 promila alkoholu w organizmie. Pieszy doznał obrażeń nóg.
01.05.2017 około godz. 22:24, w miejscowości DOBCZYN, ul. WILLOWA n n/n osoba kierując n/n pojazdem potrąciła pieszego, który wtargnął na jezdnię z chodnika. Pieszego przebadano z wynikiem 2,9 promila alkoholu w organizmie. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń.

źródło: KPP Wołomin

Komentarze