Relacja z obchodów 3 Maja w Wołominie

3 maja obchody w Wołominie, fot: MDK Wołomin

W środę, 3 maja w Wołominie odbyły się uroczyste obchody 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Po jej zakończeniu korowód z władzami miasta, pocztami sztandarowymi, Orkiestrą Miejską, gośćmi oraz mieszkańcami Wołomina przeszedł na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan mówiła o ogromnym powodzie do dumy i radości w tak ważnym dla Polaków dniu oraz o tym, że ważne jest aby Wołomin był zjednoczony i piękny. List kierowany do mieszkańców miasta od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przeczytała Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bożena Żelazowska. Na zakończenie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem.

3 maja obchody w Wołominie, fot: MDK Wołomin

Poloneza czas zacząć!

Wstążki w barwach narodowych powiewały na wietrze, w tle słychać było piękną muzykę. W taneczny i radosny sposób mieszkańcy Wołomina uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od godziny 12.30 na Placu 3 Maja słychać było Poloneza oraz ciekawostki dotyczące tego tańca.

W kolorowym korowodzie w pierwszych parach stanęli przedstawiciele władz miasta – Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie – Krzysztof Milczarek oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie Izabela Bąk. Nad układem tanecznym czuwał tancerz i choreograf – Bartłomiej Dobrzyński a całe wydarzenie z powietrza nagrał Szymon Banasiak z projektu Polatawszy.

3 maja Polonez na Placu 3 Maja, fot: MDK Wołomin

Cieszy fakt, że we wspólnej inicjatywie oprócz władz miasta i zaproszonych gości wzięli udział mieszkańcy, którzy spontanicznie przybyli na Plac. Mamy nadzieję, że wspólne tańczenie Poloneza na Palcu 3 Maja w dniu 3 maja na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Wołomina.

3 maja Polonez na Placu 3 Maja, fot: MDK Wołomin

III Festyn Rodzinny „Dziękuję za miłość”

Już po raz 3 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie odbył się Festyn Rodzinny „Dziękuję za miłość”. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy sekcji MDK Wołomin: Akademia Cyrkowa, tancerze ze szkoły tańca Shock Dance oraz Karate. Odbyły się również liczne konkursy, zabawy i koncerty – wystąpili Dobromir MAK Makowski, Krzysztof Iwaneczko oraz Marcin Januszkiewicz. Na zakończenie DJ poprowadził zabawę taneczną. Przygotowane atrakcje przypadły do gustu nie tylko parafianom ale i mieszkańcom całego miasta.

Źródło: MDK Wołomn