Rodzinna bijatyka pałkami o małe dziecko

2454
Komenda Stołeczna Policji, fot: fotolia.com

Pobytem w policyjnej celi, zarzutami i dozorem zakończył się pierwszy dzień „majówki” dla dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z komisariatu w Kobyłce.

1 maja w godzinach popołudniowych dyżurny z komisariatu w Kobyłce został powiadomiony o awanturze domowej. Na miejsce udał się komendant miejscowej jednostki Policji oraz policjanci prewencji. Tam zastali małżeństwo z widocznymi obrażeniami głowy oraz dwóch mężczyzn i kobietę. Z relacji poszkodowanych wynikało, że do wynajmowanego przez nich mieszkania weszła kobieta i dwóch mężczyzn, którzy chcieli zabrać przebywające u nich wraz ze swoją matką dziecko. Wówczas doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w trakcie której małżeństwo zostało pobite pałkami teleskopowymi przez dwóch mężczyzn. Policjanci przy jednym z mężczyzn, 31-letnim Macieju J., faktycznie ujawnili pałkę teleskopową, druga taka pałka została znaleziona w samochodzie należącym do 38-letniego Krzysztofa K., z którym cała trójka przyjechała.

Rozpytania poszkodowanych oraz pozostałych uczestników zdarzenia wskazywały, że mężczyźni przyjechali wraz ze swoją znajomą do Kobyłki po to, aby odebrać przebywającej tam córce kobiety jej małe dziecko, ze względu na to, że miało ono znajdować się w środowisku, gdzie spożywano alkohol. Badanie stanu trzeźwości poszkodowanego małżeństwa faktycznie wskazało, że byli oni pod wpływem alkoholu, podobnie jak matka 2-letniej dziewczynki.

Policjanci zakończyli interwencję przekazaniem dziecka babci, poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna, 31 i 38-latek oraz matka 2-letniej dziewczynki trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie Maciejowi J. i Krzysztofowi K. zarzutów udziału w pobiciu człowieka przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował też wobec nich policyjne dozory. Teraz może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Matką 2-letniej dziewczynki zajmą się policjanci komórki do spraw nieletnich.

Źródło: KSP Warszawa

Komentarze