Podsumowanie świątecznych dni na wołomińskich drogach

Kontrola drogowa, fot: fotolia.com

W okresie Świat Wielkanocnych policjanci zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 5 nietrzeźwych kierowców w tym 3 kierujących pojazdami mechanicznymi i 2 rowerzystów. Odnotowano też 18 kolizji. Podsumowując można z całą pewnością stwierdzić, że były to bezpieczne święta na wołomińskich drogach.

Od piątku wołomińska „drogówka” prowadziła działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu wołomińskiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów karnych nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze na terenie powiatu wołomińskiego odnotowali 18 kolizji drogowych (w roku ubiegłym 31), nie zanotowano żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych kierowców – 3 pojazdami mechanicznymi i 2 rowerzystów ( w roku 2017 policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców w tym 4 kierujących pojazdami mechanicznymi i 7 rowerzystów).

Podsumowując przeprowadzone działania można stwierdzić, że Święta Wielkanocne na wołomińskich drogach przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

źródło: asp. szt. Tomasz Sitek, Komenda Powiatowa Policji w Wołominie