Podsumowanie świątecznych dni na wołomińskich drogach

Policja fot: fotolia.com

W okresie Świat Wielkanocnych policjanci zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 11 nietrzeźwych kierowców w tym 4 kierujących pojazdami mechanicznymi i 7 rowerzystów. Odnotowano też 31 kolizji.

Od piątku wołomińska „drogówka” prowadziła działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu wołomińskiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów karnych nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze na terenie powiatu wołomińskiego odnotowali 31 kolizji drogowych, nie zanotowano żadnego wypadku drogowego. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Czarna, gdzie Adam M. lat 33 kierując pojazdem Honda wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem Audi A6 kierowanym przez Zbigniewa R. lat 53. Uczestników zdarzenia przebadano alkomatem, Adam M. posiadał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu drogowym nikt nie został poszkodowany. Adam M. oprócz utraty prawa jazdy usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ręce funkcjonariuszy łącznie wpadło 11 nietrzeźwych kierowców w tym 4 kierujących pojazdami mechanicznymi i 7 rowerzystów.

Podsumowując przeprowadzone działania można stwierdzić, że Święta Wielkanocne na wołomińskich drogach przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

Źródło: KPP Wołomin