Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi, fot: policja.pl

Dwóch 23-letnich obywateli Ukrainy zatrzymali w Ząbkach miejscowi funkcjonariusze. Mężczyźni podejrzewani są o włamanie do samochodu i kradzież wartych ponad 2,5 tys. złotych elektronarzędzi.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że może dojść do transakcji związanej ze sprzedażą skradzionych mu elektronarzędzi. Te miały być zabrane 22 kwietnia z zaparkowanego w garażu podziemnym samochodu po wcześniejszym włamaniu. Ich wartość została oszacowana na kwotę ponad 2,5 tys. złotych.

Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie czekali na rozwój sytuacji. Już po chwili z jednej z posesji przy ul. Kochanowskiego wyszedł młody mężczyzna trzymając w ręce walizkę z elektronarzędziami. Funkcjonariusze po cywilnemu podeszli do niego, po czym okazując legitymację chcieli go wylegitymować i sprawdzić. Ten podjął próbę ucieczki, po chwili był już jednak w rękach policjantów. 23-letni obywatel Ukrainy trafił do miejscowej jednostki Policji. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali kolejnego 23-latka, też obywatela Ukrainy. Obaj trafili do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie im zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu – zaboru elektronarzędzi po wcześniejszym włamaniu do samochodu, w którym się znajdowały. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych narzędzi budowlanych już została przez policjantów odzyskana.