Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia

2135
Policja, fot: fotolia.com

Policjanci wydziału ruchu drogowego z Legionowa zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, który pijany kierował samochodem osobowym pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę wczoraj pod szkołą podczas pierwszego dnia działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wczoraj w dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci zapoczątkowali działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie zawsze obserwujemy wzrost natężenia ruchu drogowego w rejonie szkół. W związku z niebezpieczeństwami mogącymi zagrozić najmłodszym, policjanci w okolicach placówek oświatowych  czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, rozpoczynających naukę po dwumiesięcznej przerwie.

Krótko po godzinie 8.00 policjanci legionowskiej drogówki w  miejscowości Skrzeszew w rejonie Szkoły Podstawowej  zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od kierowcy alkohol.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna, który kierował samochodem jest nietrzeźwy. 51-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że kierowca- mieszkaniec powiatu wołomińskiego ma orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej już pięć razy kierował samochodem po alkoholu.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Warto pamiętać, że kierowca jadący w stanie nietrzeźwości podlega nie tylko bardziej zaostrzonym sankcjom, ale też dotkliwie odczuwa to finansowo, poprzez orzekane przez sąd wysokie świadczenia pieniężne. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Legionowie

Komentarze