Policyjne patrole rowerowe w Radzyminie

Policyjne patrole rowerowe w Radzyminie, fot: policja.pl

Sezon wiosenny i letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. W wielu miejscach można spotkać także policyjne patrole rowerowe.

Służbę w takiej formie rozpoczęli kolejny już rok funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie. Policjantów na rowerach spotkać będzie można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, skwerach, a także w okolicach zalewu i innych akwenów na terenie miasta i gminy Radzymin.

Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki miejscowości. Mundurowi nie tylko będą oddziaływać prewencyjnie swoją obecnością, ich zadaniem będzie również podejmowanie interwencji wobec osób łamiących przepisy.

Dwa specjalnie oznakowane jednoślady zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin. Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz rozszerzają formy realizowanych zadań.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli także na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Tylko pierwszego dnia służby rowerowy patrol ujawnił dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Radzymina do późnej jesieni.