Ponowiony przetarg na remont mareckich kamienic

Przetarg na remont mareckich kamienic, fot. marki.pl

Pod koniec kwietnia Marki ogłosiły przetarg na modernizację ośmiu kamienic Briggsów. Miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4,5 mln zł.

Niestety, do kwietniowego postępowania nie przystąpiła żadna firma, więc przetarg został ponowiony na zmodyfikowanych zasadach. Zamówienie w tym przypadku nie jest podzielone na trzy części, miasto szuka jednej firmy, która zrealizuje całość prac. Zmieniły się też warunki płatności – na korzystniejsze dla wykonawcy. Informacja o zamówieniu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Reklama

– Do tej pory wyremontowaliśmy dziesięć zabytkowych kamienic. Teraz chcemy poprawić stan ośmiu pozostałych – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek. – Zamierzamy wyłonić firmę, która zrealizuje prace przy: Piłsudskiego 84, Słowackiego 1 i 3, Jasnej 5 i 7 oraz Barskiej 2,4 i 6.

Reklama

– Sześć kamienic będzie wyglądać tak samo jak wyremontowana w ubiegłym roku kamienica przy Piłsudskiego 82 – z piękną, ceglaną elewacją. Na dwóch z nich natomiast zostaną położone nowe tynki – mówi Marcin Dąbrowski, naczelnik Zakładu Usług Komunalnych.

Ale remont nie obejmuje wyłącznie poprawy stanu elewacji zewnętrznej. W jego ramach zostanie wykonana izolacja piwnic, wymiana stolarki okiennej oraz doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej.

– Na oferty firm czekamy do 29 lipca. O wyborze zwycięzcy zdecydują cena oraz okres gwarancji/rękojmi – tłumaczy Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.