Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Zielonce

Funkcjonariusze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w związku z przestępstwami samochodowymi jakich się dopuścił. W swoim mieszkaniu i aucie posiadał specjalistyczny sprzęt służący do włamywania się do pojazdów i ich kradzieży.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku udali się do podwarszawskiej Zielonki, gdzie według posiadanej wiedzy w jednym z mieszkań w centrum miał się ukrywać mężczyzna mający związek z przestępczością samochodową. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód zs. w Świdniku. Nie miał on jednak zamiaru spędzić najbliższych lat w więzieniu, dlatego postanowił się ukrywać.

Funkcjonariusze działający na miejscu zabezpieczyli wszelkie możliwe drogi ucieczki. Gdy zapukali do drzwi mieszkania otworzył je sam poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli urządzenie służące do wykrywania nadajników GPS i urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży samochodów. Wszystkie przedmioty mogące mieć związek z przestępczą działalnością 47-latka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Zielonce, fot. policja.pl

Sprawdzony został też samochód, który na co dzień użytkował 47-latek. W osobowym bmw policjanci znaleźli gumową maskę przypominającą ludzką twarz oraz narzędzia służące do włamywania się do aut. Okazało się również, że bmw, o tym samym wyróżniku posłużyło do kradzieży innego pojazdu na terenie stolicy, dlatego samochód został zabezpieczony do dalszych czynności i odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zabezpieczyli również inne przedmioty, w tym m.in. telefony komórkowe.

Dzięki skutecznym działaniom policjantów, kolejny poszukiwany nie ucieknie od odpowiedzialności za swoje czyny.

Tekst: sierż. Bartłomiej Śniadała
Foto: Tomasz Oleszczuk