Powiatowa Majówka w Pałacu w Chrzęsnem

Powiatowa Majówka w Pałacu w Chrzęsnem, fot. Powiat Wołomiński

W sobotę 13 maja w Pałacu w Chrzęsnem odbyła się Powiatowa Majówka, na którą zaprosił Starosta Wołomiński Adam Lubiak. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz piękna pogoda przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów.

Jednym z głównym punktów majówki był piknik rodzinny, na uczestników którego przygotowano liczne atrakcje dla całych rodzin, w tym m.in.: animacje, dmuchańce, maskotki, gry i zabawy dla dzieci, czy pokazową karetkę Szpitala MBNP w Wołominie i wóz strażacki OSP Chrzęsne. Na wszystkich amatorów dobrej kuchni czekały stanowiska Kół Gospodyń Wiejskich, foodtrucki oraz tradycyjny majówkowy grill. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników ciepły poczęstunek w postaci gorącej grochówki.

– Już po raz kolejny zaprosiliśmy mieszkańców Powiatu Wołomińskiego do wspólnego majówkowego wypoczynku i dobrej zabawy. Pałac w Chrzęsnem to wyjątkowe miejsce
na mapie naszego powiatu, które z roku na rok odwiedza coraz więcej osób prywatnych
i zorganizowanych wieczek. Cieszę się z tak licznej frekwencji na naszej imprezie i zapraszam na kolejne wydarzenia – mówi organizator Powiatowej Majówki, Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Powiatowa Majówka w Pałacu w Chrzęsnem, fot. Powiat Wołomiński

Do wstąpienia do polskiej armii m.in. zasadniczej służby wojskowej i służby obrony terytorialnej zachęcali żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Praga, Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i I Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy przywieźli ze sobą m.in. sprzęt wojskowy oraz wyposażenie bojowe.

Organizatorzy zapewnili również muzyczną ucztę dla wszystkich fanów muzyki rozrywkowej. Na scenie wystąpiły uzdolnione dzieci i młodzież z powiatowego zespołu Factory of Voices, oraz finaliści konkursu The Voice of Powiat m.in. Oskar Oleksiuk. Do wspólnej zabawy zachęcali również tancerze z lokalnego Klubu Tańca Sportowego Shock Dance. W godzinach wieczornych na scenie wystąpiły natomiast znane i lubiane zespoły pełne gwiazd: Julius Mitchell, Racisova, Masters, Szpilki oraz zespół Classic.

Powiatowa Majówka w Pałacu w Chrzęsnem, fot. Powiat Wołomiński

Partnerami wydarzenia byli Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Pałac w Chrzęsnem. Patronat medialny nad Powiatową Majówką objęły TVP3 Warszawa, Radio Warszawa, Radio FAMA Wołomin, Kurier-W, Wieści Podwarszawskie, Moja Gazeta Regionalna, Życie Powiatu
na Mazowszu oraz portal WWL24.