Powiatowe Spotkania Piłkarskie „BETTER TOGETHER” 2021 za nami

Powiatowe Spotkania Piłkarskie „BETTER TOGETHER” 2021 za nami, fot: PSP-BT-2021

W minioną niedzielę została rozegrana ostatnia kolejka wiosennej edycji Powiatowych Spotkań Piłkarskich „BETTER TOGETHER”. Na wołomińskim boisku przy Zespole Szkół Ekonomicznych rozegrano spotkania w dwóch kategoriach wiekowych: 2012/2013 i 2014/2015.

Spełniamy założenia grassroots
Przez cztery kolejki mecze odbywały się bez tabel, wyników i klasyfikacji. W zamian było współzawodnictwo pozbawione presji, zgodnie z piłkarską ideą grassroots, czyli sportem dla przyjemności bez parcia na rezultat końcowy. Młodzi zawodnicy, poprzez zabawową formę gry, mogli rozwijać swoje umiejętności konfrontując się z rówieśnikami z innych drużyn. Uczestnikami spotkań „BETTER TOGETHER” były zawodniczki i zawodnicy niezgłoszeni do oficjalnych rozgrywek ligi mazowieckiej, a więc osoby, które na co dzień nie mają szans na grę meczową.

Ceremonia zakończenia Spotkań
Po zakończeniu rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych odbywała się krótka ceremonia zamknięcia, na której wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary. Każda drużyna otrzymała również upominki ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, który objął patronat nad wydarzeniem.

Powiatowe Spotkania Piłkarskie „BETTER TOGETHER” 2021 za nami, fot: PSP-BT-2021

Przed nami kolejne edycje
Była to już 3 edycja Powiatowych Spotkań Piłkarskich „BETTER TOGETHER” w Wołominie, kolejna za pół roku.

Kilka słów od organizatora
– W rozgrywkach brało udział blisko 200 dziewczynek i chłopców z terenu Powiatu Wołomińskiego ale i drużyny z Wyszkowa, Wiązownej czy Warszawy. Rozgrywki cieszą się co raz większą popularnością z czego się bardzo cieszymy i dziękujemy za zaufanie. Dziękujemy Staroście i Zarządowi Powiatu Wołomińskiego za wsparcie w organizacji projektu. Dziękujemy także Pani Burmistrz Wołomina i Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej – za udzielenie projektowi swojego patronatu – podsumował Jakub Szcześniak, prezes KS AMP GOOL, organizator rozgrywek.

Powiatowe Spotkania Piłkarskie „BETTER TOGETHER” 2021 za nami, fot: PSP-BT-2021

KS AMP GOOL – Better Together/Razem Lepiej