Prace w tunelu w ul. Kolejowej dobiegają końca

Prace w tunelu w ul. Kolejowej dobiegają końca, fot: zielonka.pl

To już ostatnie tygodnie budowy tunelu w ul. Kolejowej. W pierwszej połowie maja planowane jest położenie ostatniej nawierzchni ścieralnej na jezdni w tunelu.

Postępy na budowie widać z dnia na dzień. Aktualnie trwa układanie kostki chodnikowej w ciągach pieszych i usuwanie ostatnich usterek. Rozpoczęła się też instalacja barier energochłonnych, które przy tego typu obiektach są wymagane przepisami. Gotowe są już tzw. zielone ściany w tunelu, przed świętami wielkanocnymi wylana została warstwa wiążąca asfaltu. Ostatnia warstwa, tzw. ścieralna planowana jest do wylania w pierwszej części maja, po czym obiekt będzie mógł być zgłoszony do odbiorów.

Prace w tunelu w ul. Kolejowej dobiegają końca, fot: zielonka.pl

Jezdnia w tunelu w ul. Kolejowej będzie miała 6 metrów szerokości. Ze względu na ograniczenia w terenie, w tunelu powstał chodnik dla pieszych tylko po jednej stronie jezdni, o szerokości 1,8 metra. Został on wyniesiony powyżej poziomu ulicy, dzięki czemu piesi będą mieć zapewnione bezpieczne przejście w tunelu.

W ramach prac przy budowie tunelu wykonywane są także zjazdy w ul. Piastowską, na bazarek miejski oraz wjazd na parking pobliskiego dyskontu spożywczego. Powstaje też tzw. droga serwisowa prowadząca do zabudowań leżących na rogu ul. Kolejowej i Słowackiego.

Prace w tunelu w ul. Kolejowej dobiegają końca, fot: zielonka.pl

Wody opadowe z tunelu w ul. Kolejowej trafiać będą do kanalizacji deszczowej w ul. Słowackiego. Odprowadzane będą za pomocą pompy, która będzie wyposażona w trzy niezależne źródła zasilania, a także pompę zapasową dla zminimalizowania awaryjności urządzenia.

Źródło: UM Zielonka