PrefBud Tulewo wygrywa zmagania Strefy 6!

PrefBud Tulewo wygrywa zmagania Strefy 6!, fot: SportoweWWL

14 listopada 2021 – tę datę doskonale zapamiętają zawodnicy PrefBudu Tulewo. To właśnie wtedy zostali nowymi mistrzami rozgrywek w Woli Rasztowskiej.

Ponad dwa miesiące zajęło wyłonione najlepszej drużyny Strefy 6. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i gdy już wydawało się, że na horyzoncie pojawił się murowany faworyt do mistrzostwa, to nagle ten zespół doznawał serii porażek i na jego miejsce wskakiwał nowy kandydat. PrefBud na pierwszym miejscu znalazł się dopiero przed ostatnią kolejką i w spotkaniu wieńczącym czwartą edycję, musiał wygrać z Black Dragons. I zrobił to w naprawdę świetnym stylu! Ekipa Rafała Kowalczyka wygrała 6:1 i nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto jest najlepszy. MVP tego meczu przypadło Damianowi Matuszewskiemu, który zdobył aż cztery gole i sprawiał ogromne problemy zawodnikom zespołu przeciwnego. Dodajmy, że mimo porażki Black Dragons skończyli zmagania na trzecim miejscu, z kolei drugie przypadło Al-Marowi Wołomin. Goryczy spadku zaznali za to Bad Boys oraz HandyMan Elewacje. Ci ostatni mogli po ostatnim meczu równie dobrze wylądować na podium, lecz porażka z Copa FC zepchnęła ich w drugoligową otchłań.

Rafał Kowalczyk, kapitan PrefBudu, wreszcie dopiął swego! fot: Sportowe WWL

W drugiej lidze już przed finałową serią było jasne, do kogo trafi tytuł mistrza. Mimo, że RDK Szewnica przegrała swoje spotkanie z Show Teamem, to wykorzystała stratę punktów Lambady i dzięki temu, w swoim pierwszym sezonie w Strefie 6, osiągnęła to, co sobie zakładała. Wspomniana Lambada ostatecznie musiała się zadowolić brązowymi medalami, natomiast srebro na swojej szyi zawieszą zawodnicy Lemy Logistic. Poziom drugiej ligi był w tym sezonie naprawdę wysoki i gdyby to takim zespołom jak Retro Squad czy Show przypadło w udziale podium, to nie moglibyśmy mówić o żadnym zaskoczeniu. Daleko od miejsc 1-3 byli z kolei Joga Bonito, FC Spectare oraz Rekiny Ząbki. Każda z tych ekip miała w tej edycji swoje przebłyski, ale nie wystarczyło to by powalczyć o coś więcej. Być może kolejny sezon będzie dla nich lepszy.

Marcin Białek i jego Szewnica, w debiutanckim sezonie wygrali drugą ligę. fot: Sportowe WWL

A kto nie widział wielkiego finału Strefy 6, to może to zrobić w każdej chwili. Poniżej udostępniamy link do transmisji na żywo (z komentarzem), która odbyła się w ostatnią niedzielę. Teraz rozgrywki czeka długa przerwa, bo powrót do gry planowany jest dopiero na marzec. A kto chciałby dołączyć do zmagań przy okazji następnego sezonu, to wszystkie szczegóły znajdzie na www.strefa6.pl