Próbne otwarcie

O uruchomieniu tego miejsca i przekazaniu na potrzeby mieszkańców władze powiatu wołomińskiego marzyły od dawna. Dokładniej od 24 marca 2020 roku, gdy za zgodą Zarządu podjęto decyzję o złożeniu Syndykowi masy upadłościowej po SKOK Wołomin, oferty zakupu okazałej nieruchomości.

Mowa o atrakcyjnym biurowcu o powierzchni użytkowej 1,500 metrów zlokalizowanym na 462 m2 działce w centrum Wołomina przy ulicy Wileńskiej 29 róg Legionów. Zgoda zarządu na nabycie opisywanej nieruchomości opiewała na kwotę 3 360 000 zł.

Reklama

Według ówczesnych zapewnień pomysłodawców zakupu budynek po SKOK miał być w bardzo dobrym stanie technicznym, po gruntownym remoncie pomieszczeń, a do tego nigdy nie został zagospodarowany. Jedynym dodatkowym kosztem starostwa miało być dostosowanie do potrzeb administracyjnych, co pozwalało przypuszczać, że pozwoli to na szybkie przenosiny merytorycznych wydziałów: Biura Obsługi Mieszkańca, Wydział obsługi zarządu w starostowie i księgowość, jak zakładano prawie dwa lata temu. Rzeczywistość okazała się nieco bardziej skomplikowana, na oddanie budynku do użytku czekano prawie dwa lata za sprawą przeciągającej się procedury przetargowej, sądowych odwołań i trwającego znacznie dłużej dostosowania obiektu (brakowało dokumentacji wcześniejszego remontu) na potrzeby starostwa.

Reklama

Ostatecznie w dniu święta Pracownika socjalnego, nastąpiło „wstępne otwarcie” a przy okazji lustracja nowej siedziby PCPR i Wydziału paszportowego, na które przy okazji zaproszono lokalne media. Przy tej okazji dyrektorowi Maciejowi Burakowskiemu wręczono „klucz do nowej siedziby” a pracownicy otrzymali okolicznościowy kwiatek. Oficjalne otwarcie z udziałem gości specjalnych nastąpi 6 grudnia po zakończeniu przeprowadzki, mających tu siedzibę merytorycznych wydziałów.

– Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie pracownicy PCPR, których praca do łatwych nie należy. Stoją tu ludzie, znający się na swojej robocie, mocno zaangażowani, specjalnie wyselekcjonowani. Pamiętać musimy, że gdyby nie wrażliwość starosty, gdyby nie szczególne zainteresowanie sprawami społecznymi – problemami mieszkańców przez cały Zarządu powiatu, nie przechodzilibyśmy dziś z wieku XX w wiek XXI. Za to w imieniu moich pracowników serdecznie dziękuję całej Radzie powiatu. Mam nadzieję, że w tym miejscu będziemy pracować jeszcze lepiej, wydatniej, że wszyscy poczują, iż nasze starania posłużą z korzyścią wszystkim. Dziękuję za waszą pracę, wasze poświęcenie – mówił dyrektor PCPR Maciej Burakowski.