Promowanie zawodu policjanta

Promowanie zawodu policjanta, fot: policja.pl

Służba w polskiej Policji jest przywilejem. Wie o tym każdy funkcjonariusz, który z dumą nosi mundur policjanta. O tym właśnie z zainteresowaniem słuchali przyszli kandydaci do służby – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach podczas spotkania z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Podinspektor Wioletta Zychnowska spotkała się z uczniami LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, by rozmawiać o różnych aspektach służby w polskiej Policji. Wraz z przyszłymi kandydatami na policjantów poruszała tematy trudne, jak odpowiedzialność za życie, zdrowie i bezpieczeństwo drugiego człowieka. Ale mówiła również o satysfakcji, jaką funkcjonariusze czerpią z codziennej służby niosąc pomoc osobom potrzebującym. Wyjaśniła, jakie warunki trzeba spełniać, by móc zostać funkcjonariuszem.

Tematem spotkania była również odpowiedzialność prawna uczniów za swoje postępowanie. Policjantka mówiła też o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, tytoniu. Zwróciła uczniom uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w świecie wirtualnym.

Życzymy wszystkim kandydatom do służby w Policji, aby zrealizowali swoje marzenia.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska