Dziś ma zostać zamknięte przejście tymczasowe w Wołominie

1820
Przejście tymczasowe przy stacji PKP Wołomin Słoneczna, fot. WWL24

Zgodnie z informacją podaną na stronie Urzędu Miasta w Wołominie, na dziś planowane jest zamknięcie przejścia tymczasowego przy stacji PKP Wołomin Słoneczna. Stan na godzinę 13.00 – jeszcze otwarte.

 

W związku z powyższym nie będzie możliwości przekroczenia torów oraz przejścia przez teren PKP Energetyka S.A. pomiędzy al. Armii Krajowej a terenem kolejowym. Zgodnie z docelowym zagospodarowaniem terenu należy kierować się do tunelu drogowo-pieszego (ul. Geodetów) bądź przejścia podziemnego (ul. Sikorskiego).

Komisja na bazie wizji w terenie wyraziła zgodę na likwidację przejścia wraz z tymczasowym dojściem do peronów w dniu 16 sierpnia po spełnieniu jednocześnie niżej wymienionych warunków:

• na wysokości wejść na przejście w poziomie szyn oznakowany zostanie kierunek docelowego dojścia do peronu (poprzez klatki schodowe i windy tunelu),
• wykonane zostaną wygrodzenia docelowe czoła peronu od strony zachodniej,
• zabudowane zostaną brakujące panele ekranów akustycznych na wysokości likwidowanego przejścia w poziomie szyn po stronie nieparzystej,
• wygrodzone zostanie obustronnie (od alei Armii Krajowej i od strony torów) dojście do przejścia w poziomie szyn od strony północnej (teren PKP ENERGETYKA S.A.) wraz z demontażem tymczasowego oświetlenia zlokalizowanego na tymże dojściu do alei Armii Krajowej.

źródło: www.wolomin.org

Komentarze