Przetarg na remont wiaduktu przy węźle „Wołomin” rozstrzygnięty

Węzeł Wołomin, fot: WWL24

Wczoraj rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie niezbędnych prac naprawczych na wiadukcie przy węźle „Wołomin”. Po zakończeniu prac możliwe będzie otwarcie węzła dla kierowców.

Do przetargu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Wołominie przystąpił jeden oferent – firma COLAS Polska Sp. z o.o., oferując kwotę realizacji zadania w wysokości 1,6 mln zł. Powiat zabezpieczył na ten cel kwotę 500 tys. zł. Mając na uwadze rozmowy prowadzone od ponad roku z władzami Województwa Mazowieckiego, starosta wystąpił do marszałka Adama Struzika z wnioskiem o dofinansowanie prac budowlanych w kwocie 1,1 mln zł.

Na lipcowym posiedzeniu Sejmik Województwa przyznał Powiatowi 1,1 mln zł wsparcia. Współpraca w tym zakresie jest niezwykle ważna, gdyż to właśnie samorząd województwa ukończył w ostatnich miesiącach budowę drogi dojazdowej do istniejącego węzła „Wołomin”, który nie został jednak otwarty z powodu dewastacji wiaduktu przy węźle.

– Mamy już wykonawcę oraz niezbędne środki finansowe więc czas dokończyć tę inwestycję i oddać do użytku węzeł „Wołomin” naszym Mieszkańcom. Po wielu latach oczekiwań w końcu przed nami szczęśliwy finał tej sprawy. To była dobra decyzja, aby przejąć inicjatywę i wziąć sprawy w swoje ręce – mówi starosta Adam Lubiak.