Rada Miejska w Wołominie udzieliła Elżbiecie Radwan wotum zaufania oraz absolutorium

Rada Miejska w Wołominie udzieliła Elżbiecie Radwan wotum zaufania oraz absolutorium, fot: wolomin.org

Podczas dzisiejszej LI sesji Rada Miejska w Wołominie udzieliła Elżbiecie Radwan wotum zaufania oraz absolutorium, co jest wyrazem pozytywnej oceny realizacji budżetu gminy za rok 2021.

Głosowania zostały poprzedzone debatą nad Raportem o stanie gminy. Tegoroczny dokument mimo bardzo trudnej sytuacji w kraju i na świecie zawiera wiele dobrych informacji o funkcjonowaniu gminy Wołomin.

– Jednak ani przytoczone liczby, ani pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej nie są w stanie zmienić nastawienia tych, którzy na #Wołomin patrzą zgodnie z wytycznymi partii, gubiąc gdzieś obiektywizm. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy kierują się dobrem mieszkańców, a nie swoich politycznych zwierzchników. Dziękuję również wszystkim, którzy codziennie przyczyniają się do tego, że nasza gmina rozwija się i pięknieje, co przekłada się na pozytywną decyzję o wotum zaufania i absolutorium za 2021. Za nami kolejny trudny rok, przed nami czas wypełniony niepewnością i miesiące pracy na zwiększonych obrotach. Dziękuję radnym Pozytywnego Wołomina oraz radnym opozycji – Agnieszka Koza i Beacie Gomse za odwagę w głosowaniu zgodnie z własnym sumieniem. Do współpracy nieustająco zachęcam wszystkich, którym zależy na dalszym rozwoju gminy Wołomin – razem naprawdę możemy więcej. Szczególnie dziękuję moim współpracownikom – zastępcom Dariusz Szymanowski i Łukaszowi Markowi, Skarbnik Bożenie Wielgolaskiej, Sekretarz Małgosia Izdebska, wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego oraz gminnych spółek i jednostek kultury, sołtysom oraz przede wszystkim Mieszkańcom! Wasze wsparcie i zaufanie dają mi ogromny zastrzyk sił i motywacji do dalszej pracy! To dla Was jest to absolutorium! – powiedziała Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

Rada Miejska w Wołominie udzieliła Elżbiecie Radwan wotum zaufania oraz absolutorium, fot: wolomin.org