RDK Szewnica wygrywa Puchar Ligi Strefy 6!

RDK Szewnica po wygranym finale, fot: Sportowe WWL

To było naprawdę sensacyjne rozstrzygnięcie! Puchar Ligi Strefy 6 wygrała drużyna RDK Szewnica!

16 zespołów miało chrapkę na zwycięstwo w Pucharze. Najwyżej stały szanse AutoSzyb, a więc zespołu, który te zmagania wygrywał już dwukrotnie, ale tym razem nie miał szans na powtórzenie sukcesu. Inni byli lepsi. A najlepsza była RDK Szewnica. Drużyna Marcina Białka najpierw wyszła z grupy śmierci, potem przeszła ćwierćfinał, który zwykle był dla niej przeklęty, ale tym razem udało się przebrnąć tę fazę. W półfinale późniejsi triumfatorzy pokonali po rzutach karnych PrefBud Tulewo, a w finale okazali się lepsi od Al-Maru Wołomin. I trudno wymienić tutaj jednego zawodnika, który najbardziej przyczynił się do sukcesu Szewnicy, bo siłą tej ekipy jak zwykle była kompaktowość. Aczkolwiek chwałę trzeba oddać bramkarzowi tej drużyny Adamowi Sabali, który miał niesamowitą skuteczność w rzutach karnych i większość z nich obronił. Również w decydującej potyczce przy stanie 2:0 nie dał się pokonać Marcinowi Rychcie, co dodało zespołowi dodatkowej motywacji. Wspomniany Al-Mar zakończył rozgrywki pucharowe na drugim miejscu, trzeci był świetny tego dnia PrefBud, a tuż za podium uplasowała się Wola Rasztowska, dla której również było to niemałe osiągnięcie.

A kto wypadł najlepiej pod kątem indywidualnym? Króla strzelców wystrzelał sobie Patryk Czajka, z kolei najlepszym asystentem został Michał Łapiński. Obydwaj reprezentowali PrefBud, który grał tego dnia najładniejszą piłkę dla oka, ale w półfinale zabrakło mu trochę szczęścia.

Adam Sabala – bramkarz RDK Szewnica, fot: Sportowe WWL

Organizatorzy zadbali o to, żeby nieobecni na wielkim finale mogli zobaczyć, jak przebiegała decydująca potyczka. Materiał zawiera również wywiad z czołowym zawodnikiem Szewnicy – Kacprem Mrozem. Całość można obejrzeć poniżej (zapraszamy też do subskrypcji kanału – TUTAJ).

A w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 10:30 wielki finał Strefy Szóstek. Dowiemy się bowiem kto zostanie mistrzem tej ligi – czy będzie to po raz drugi z rzędu PrefBud Tulewo czy może depczący mu po piętach Al-Mar Wołomin. Zapowiada się świetne widowisko, które można nawet obstawiać u legalnego polskiego bukmachera BETFAN – szczegóły można znaleźć TUTAJ lub na www.strefa6.pl