Relacja z 1 kolejki Nocnej Ligi Halowej

Vaveosport nieudanie rozpoczęło przygodę z pierwszą ligą NLH, fot: Sportowe WWL

30 listopada wybrzmiał inauguracyjny gwizdek w czternastej edycji Nocnej Ligi Halowej! Chociaż okoliczności nie są łatwe, Organizatorom udało się zebrać na starcie aż 39 zespołów! I każda z tych ekip rozegrała już po jednym spotkaniu.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz rozgrywki podzielone są na cztery poziomy po 10 drużyn. Tylko w pierwszej lidze ekip jest mniej, bo dziewięć i w związku z tym jeden zespół co tydzień musi pauzować. Ta mało wątpliwa przyjemność przypadła jako pierwszej ekipie Mabo, która mogła się tylko przyglądać, jak na inaugurację rywalizują inni. A w pierwszej lidze doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć. Przede wszystkim Dar-Mar Kobyłka wygrał z Al-Marem i zrewanżował się za porażkę z minionej edycji. Od trzech punktów ligę zaczął także Offside, pokonując w czwartek 4:1 Tubę Juniors. Oprócz tego In-Plus okazał się ciut lepszy od Frodo KroosDe, a Progresso zastopowało zwycięski marsz Vaveosportu.

Także w pozostałych klasach rozgrywkowych nikt się nie oszczędzał.

Zwłaszcza czwartą ligę, która w tym sezonie sezonie jest wyjątkowo silna, oglądało się bardzo przyjemnie. Nowe drużyny które dopiero dołączyły do zielonkowskich zmagań poza nielicznymi wyjątkami pokazały się z bardzo dobrej strony – a z najlepszej Same Konkrety i Gwiazdy z Mydła. W trzeciej lidze bolesną porażkę zaliczyła z kolei Copa FC.

Zespół z Klembowa miał gładko ograć Adrenalinę Ząbki, ale ta drużyna, wzmocniona Piotrem Kozą oraz znakomitym reprezentantem Ukrainy Valentynem Chopaniukiem, miała tutaj przewagę od pierwszego gwizdka i wygrała 5:3. Z kolei na zapleczu ekstraklasy swój mecz wygrał główny faworyt, czyli Gold-Dent (3:1 z Namiotowo.com), mieliśmy też jeden remis, bo punktami podzielili się Ryńscy z N-BUDem, a mnóstwo emocji towarzyszyło potyczce Byków Al-Maru z Beer Teamem. Bo chociaż ci drudzy prowadzili już 3:0, to finalnie przegrali 4:5…

To oczywiście tylko mały wycinek tego, co działo się w całym poprzednim tygodniu w Nocnej Lidze. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na stronę www.nocnaligahalowa.pl, gdzie można znaleźć więcej relacji, skróty meczów czy też linki do aktualnych transmisji na żywo.