13. kolejka Futboligi, fot: Linda Gajewska

Bez względu na to, czy ktoś wierzy w przesądy czy nie, dla kogoś trzynasta kolejka Futboligi musiała się okazać pechowa. Ktoś zawsze musi przegrać, a tym razem to przykre doświadczenie spotkało kilka ekip, po których kompletnie byśmy się tego nie spodziewali.

Największą sensacją ostatniej serii była porażka Dar-Maru z Retro Squad.

Faworyci już po 17 minutach przegrywali 0:4 i praktycznie każdy strzał przeciwnika, znajdował metę w siatce. W drugiej odsłonie ekipa z Kobyłki wzięła się w garść, doprowadziła do stanu 3:4, lecz sędzia kończąc spotkanie, na więcej nie pozwolił. Trzy punkty zgarnął też inny beniaminek rozgrywek – Auto-Rak wygrał 3:1 z Sokołami i dzięki temu przerwał serię trzech porażek z rzędu.

A jak spisywali się faworyci? Ci nie mieli akurat żadnych problemów z pokazaniem swojej wyższości nad konkurentami. Andromeda rozgromiła FC Hash aż 10:0, a Al-Mar rozbił Promil Wola w stosunku 9:0. Zwycięzcy powiększyli tym samym swoją przewagę nad resztą stawki i chyba między sobą rozstrzygną losy mistrzostwa drugiej edycji.

Organizatorzy zachęcają też do oglądania materiałów video z rozgrywek.

Ostatnio pojawił się nowy cykl pod nazwą Crossbar Challenge. Zabawa polega na tym, by jak najwięcej razy trafić z linii pola karnego w poprzeczkę. W pierwszym odcinku wystąpili zawodnicy In-Plusu Marki.