Relacja z 5 kolejki Nocnej Ligi Halowej

Zespół Al-Mar Wołomin jak co roku czeka ciężka walka o utrzymanie, fot: Nocna Liga Halowa

Co tydzień w Nocnej Lidze Halowej przyglądamy się głównie zespołom z górnej połowy tabeli. Ale nie zapominajmy, że w tych rozgrywkach walka toczy się nie tylko o medale.

Z każdego poziomu rozgrywkowego spadają po dwa zespoły. Po piątej kolejce, która została rozegrana w poprzednim tygodniu kilka drużyn bardzo skomplikowało sobie życie. W pierwszej lidze najgorzej stoją akcje Ostropolu. Wicemistrzowie rozgrywek nie stanęli do rywalizacji z In-Plusem, co oznacza że stracili punkt i mimo remisu w jednej z poprzednich kolejek z Progresso, na ich koncie widnieje 0 po stronie zysków. Niełatwo ze strefy spadkowej będzie się również wydostać Al-Marowi, który w czwartek uległ Progresso Radzymin 2:5. Tuż nad kreską jest z kolei Fil-Pol – co ciekawe, ta drużyna przegrała zaledwie dwa mecze na pięć, lecz aż trzy zremisowała i to powoduje, że również trzeba ją traktować jako potencjalnego spadkowicza.

W drugiej lidze w poważnych tarapatach znajduje się Ormed. Zespół Piotrka Dudzińskiego ma tylko punkt w swoim dorobku, ale na jego szczęście strata do bezpiecznych rejonów jest niewielka. Smaku zwycięstwa dawno nie zaznała także Multi-Medica, Auto-Delux i StimaWell Zielonka, z kolei od ligowego dna odbił się zespół NzP. Ferajna Maćka Błaszczyka przed tygodniem pokonała właśnie wspomnianą Multi-Medikę i wydaje się, że relegacja tej ekipie nie grozi. Aczkolwiek nie można w to za bardzo uwierzyć, bo wtedy łatwy spocząć na laurach.

Natomiast na trzecim poziomie rozgrywkowym jedynym zespołem, który jeszcze konta punktowego nie otworzył jest Retro. Niestety – podopieczni Szymona Strychalskiego mieli remis ze Spoko Loko praktycznie na talerzu, ale bramkę która zdecydowała o ich porażce stracili na kilka sekund przed końcem. Na ich szczęście kiepsko wiedzie się także Na Fantazji czy NetServisowi i to chyba z tego tercetu wyłoni się dwójka ekip, którą za rok zobaczymy w czwartej lidze.

A propos czwartej ligi, to stamtąd nie ma skąd spaść. Jeśli ktoś jest jednak ciekawy wyników z piątej serii, to zapraszamy na www.nocnaligahalowa.pl Zwłaszcza, że oprócz suchych wyników, można tam również obejrzeć bramki i najciekawsze akcje ze wszystkich spotkań.