Relacja z 6.kolejki Strefy 6!

PrefBud - Lema Logistic, fot: Sportowe WWL

OknoTech Radzymin wygrał zmagania 2.ligi w Strefie Szóstek! Ale dla nikogo nie powinno stanowić to zaskoczenia.

Zespół Adriana Wojdy od samego początku był stawiany w roli murowanego wręcz faworyta do wygrania zmagań na drugim poziomie rozgrywkowym. I ze swojej roli wywiązał się perfekcyjnie, bo w niedzielę wygrał szósty mecz z rzędu i tym samym przypieczętował swój awans do elity z pierwszego miejsca. Duży sukces zanotował również Show Team. Po wielu sezonach nie w pełni udanych, ten zespół zagwarantował sobie srebrny medal 2.ligi i on również w przyszłej edycji zagra o poziom wyżej. Nie jest z kolei jasne, kto skończy na trzecim miejscu. Niewykluczone, że będzie to Retro Squad. Zespół z Radzymina pokonał Bad Boys Ostrówek 4:2 i przy korzystnym zbiegu okoliczności, to jemu przypadnie najniższy stopień podium. Najbliżej czwartego miejsca jest natomiast Wola Rasztowska, która po zwycięstwie nad Tygłysami (3:0) zmaksymalizowała swoje szanse na zajęcie lokaty w górnej połowie tabeli.

Reklama
Bad Boys Ostrówek – Retro Squad, fot: Sportowe WWL

A jaki przebieg miały zdarzenia w 1.lidze w ostatnią niedzielę? Tutaj najciekawsza była walka o to, kto ustawi się na najlepszej pozycji w kontekście walki o 3 miejsce. Zainteresowanych było sporo, największe szanse dawano AutoSzybom, ale ten zespół zawiódł i przegrał z Al-Maj Car. Wykorzystali to Black Dragons Team, którzy pokonując RDK Szewnicę są w tym momencie na najlepszej drodze do powtórzenia swojego sukcesu z poprzedniego sezonu, gdzie także zgarnęli brązowy medal. Sporo emocji przysporzyła też potyczka PrefBudu z Lema Logistic – jeszcze na pięć minut przed końcem ci drudzy sensacyjnie prowadzili z obrońcą tytułu 4:2, ale ostatecznie musieli obejść się smakiem. Tym samym Lema definitywnie spadła z 1.ligi, podobnie jak Magnatt, który zrobił to w bardzo słabym stylu ulegając Al-Marowi Wołomin aż 2:20!

Reklama
PrefBud Tulewo – Lema Logistic, fot: Sportowe WWL

A już w niedzielę w Strefie 6 zostanie rozegrany Puchar Ligi! Trofeum bronią AutoSzyby, które te zmagania wygrywały już dwa razy z rzędu. Czy zespół Kamila Wiśniewskiego skompletuje triplet? O tym przekonamy się w najbliższy weekend. A podział grup na Puchar można znaleźć na www.strefa6.pl