Relacja z 9 kolejki Futboligi

Dar-Mar Kobyłka - Relacja z 9 kolejki Futboligi

Wczoraj wieczorem zakończył się ostatni, 90 mecz rundy jesiennej Futboligi. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia, aczkolwiek trzeba brać poprawkę na to, że to dopiero połowa sezonu. Komu udało się więc wypracować najlepszą pozycję przed wiosennymi zmaganiami?

W pierwszej lidze na czele jest Dar-Mar, aczkolwiek In-Plus Marki i Offside mogą się pochwalić identyczną liczbą punktów! To zapowiada ogromne emocje i wydaje się, że po raz kolejny o losach mistrzowskiego tytułu będzie decydowała ostatnia kolejka. Czy ktoś może temu tercetowi zagrozić? Wydaje się to dość mało realne, bo czwarta w tabeli Marcova ma aż dziewięć punktów straty do podium. Równie mało prawdopodobny scenariusz to taki, w którym od spadku ratuje się FC Hash. Podopieczni Piotrka Dudzińskiego nie mają na swoim koncie ani jednego punktu i musiałby się stać cud, żeby uniknęli relegacji. Nic na to jednak nie wskazuje.

Z kolei w drugiej lidze tylko kataklizm mógłby odebrać awans Retro. Ten zespół rozstawia po kątach swoich przeciwników i nawet gdyby wiosną przytrafiło mu się kilka słabszych meczów, to jego przewaga jest spora.

O druga lokatę walczyć będą Amatorzy, FC Drzewce, Sokoły i Wola Rasztowska – z tego kwartetu największe szanse mają ci pierwsi, chociaż nie można skreślać przede wszystkim rozpędzającej się Woli. A ponieważ w drugiej lidze nikt nie spada, to o swój byt mogą być spokojne AutoSzyby. Celem tej ekipy będzie z kolei walka o premierowe zwycięstwo, bo w dziewięciu dotychczasowych podejściach, nie udało się jej to ani razu…

Koniec gry na trawie oznacza początek rywalizacji na hali. Trwają właśnie zapisy do turnieju NLH CUP, który odbędzie się 1-2 grudnia. Na starcie stanie ponad 40 zespołów, a wśród nich takie ekipy jak KTS Weszło czy Coco Jambo Warszawa. Zainteresowanych udziałem odsyłamy na www.nocnaligahalowa.pl