Remis Marcovi ze Świtem Nowy Dwór oddala nadzieje na awans

1646
Marcovia Marki vs. Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Mnóstwo okazji z obydwu stron, cztery bramki, dwie czerwone kartki i podział punktów – tak w wielkim skrócie wyglądało zaległe spotkanie Marcovii Marki z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. 

Podopieczni Konrada Kucharczyka stracili nie tylko dwóch ważnych zawodników przed kolejnym ligowym pojedynkiem, ale przede wszystkim stracili znowu bardzo ważne punkty. Patrząc na obecną sytuację Marcovii śmiało można stwierdzić, że remis w Nowym Dworze Mazowieckim należy rozpatrywać w kategoriach porażki. Szanse na awans są w tym momencie znikome.

Samo spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy prowadzenie mogli objąć już po kilku minutach. Na szczęście Marcovię najpierw uratował słupek a później słaba celność zawodnika Świtu. Bramka wisiała jednak w powietrzu i w końcu po zamieszaniu w polu karnym Damian Krasiewicz został pokonany. Nadzieje w serca markowian wlał w 17 minucie Adrian Rowicki. Popularny „Rowik” wykorzystał zagranie Przemysława Sieczko i kapitalnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Po tym trafieniu mogliśmy zobaczyć zupełnie inną Marcovię. Podopieczni Konrada Kucharczyka walczyli o każdy centymetr boiska a ich odważniejsza gra sprawiała gospodarzom wiele problemów. W 25 minucie szybkie wznowienie gry przez Radosława Mędrzyckiego rozpoczęło akcję, po której Bartłomiej Świniarski idealnie dograł piłkę Przemysławowi Sieczko. Napastnik z Marek nie zmarnował rajdu kolegi i z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Chwilę później Marcovia mogła a nawet powinna cieszyć się z kolejnej bramki. Niestety tym razem wspomniany Sieczko nie wykorzystał 100% sytuacji. Do przerwy Marcovia prowadziła 2:1, ale tego co wydarzyło się w drugich 45 minutach gry nie przewidziałby chyba żaden jej zawodnik.

Drużyna z Marek znowu mogła mówić o dużym szczęściu ponieważ rezerwy Świtu zmarnowały idealną okazję tuż po wznowieniu gry. Gdy gra się uspokoiła a Marcovia ponownie zaczęła przejmować inicjatywę, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Rowicki. Trener Kucharczyk momentalnie musiał skorygować ustawienie swojego zespołu i w miejsce Przemysława Sieczko wypuścił do boju Michała Grykałowskiego. Chwilę po wejściu zawodnik ten został brutalnie sfaulowany przez jednego z gospodarzy, ale sędzia uznał, że przewinienie nie zasługiwało nawet na żółtko. W podobnej sytuacji ale na niekorzyść Marcovii nie zawahał się jednak pokazać czerwieni zaskoczonemu Michałowi Ochmanowi. Gra w „9” przez blisko 30 minut nie napawała optymizmem graczy z Marek. Nikt jednak nie tracił wiary w dowiezienie korzystnego wyniku. Zawodnicy Fabiana Kotarskiego właściwie nie schodzili z połowy zajmowanej przez Mariusza Rogalskiego i spółkę. Słaba skuteczność oraz dobre interwencje Damiana Krasiewicza sprawiały, że wynik nie ulegał w dalszym ciągu zmianie. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców z gola cieszyć mogła się osłabiona Marcovia. Niestety piłka po odbiciu od Dawida Sawickiego została wybita sprzed linii bramkowej. Gdy wydawało się, że mimo braku sił Marcovia wywiezie z Nowego Dworu Mazowieckiego komplet punktów kuriozalne trafienie zawodnika Świtu doprowadziło do wyrównania. Niestety udział przy stracie bramki miał Damian Krasiewicz, który przepuścił strzał z około 30 metrów w sposób znany tylko sobie. Końcowe, nerwowe minuty udało się przetrwać i obydwa zespoły podzieliły się ostatecznie punktami. Szanse na awans do 4 ligi są już chyba tylko iluzoryczne. Teraz przed Marcovią walka o jak najlepsze zakończenie sezonu. W najbliższą sobotę podopieczni Konrada Kucharczyka zmierzą się przed własną publicznością z Sokołem Serock. Początek meczu o 11:00.

Źródło: Marcin Boczoń, Marcovia Marki

 

Skład Marcovii:

Krasiewicz – Pękała, Piwowarek, Mędrzycki, Mariusz Rogalski (C) – Dałek (64 Sawicki), Rowicki, Ochman, Strąpoć (71 Marczak), Świniarski – Sieczko (61 Grykałowski)

Trener: Konrad Kucharczyk

Komentarze