Rok szkolny zakończony – czas na „Bezpieczne Wakacje”

Rok szkolny zakończony - czas na "Bezpieczne Wakacje", fot. policja.pl

Policjanci z wołomińskiej komendy rozpoczęli spotkania pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Kobyłce i Wołominie otrzymały dużą dawkę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, które kilka dni temu się rozpoczęły, mają na celu przypomnienie najmłodszym, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i co robić, aby ich uniknąć. Jak bezpiecznie poruszać się na drodze, jak zachować się w górach oraz gdy ktoś nieznajomy puka do domu – to tylko niektóre z podejmowanych tematów. Oprócz ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji funkcjonariusze, którzy przeprowadzili prelekcje, szczegółowo omówili bezpieczne zachowania nad wodą, czego się wystrzegać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas słonecznych i wodnych kąpieli.

Całe przedsięwzięcie przebiegło w miłej atmosferze, w myśl zasady uczyć bawiąc. Mamy nadzieję, że przekazane przez mundurowych informacje pozwolą dzieciom uniknąć niebezpiecznych sytuacji, a przygotowane atrakcje umiliły dzieciom dzień.

Oprac. MK