17 Festiwal Perła Baroku 2024 zainauguruje Marcin Dylla – elita światowej gitary. 25.06, g.19.15, Kobyłka

17 Festiwal Perła Baroku 2024

Zapraszamy na 17 edycję międzynarodowego festiwalu, który słynie ze wspaniałej przyjaznej atmosfery i fantastycznej muzyki. Edycję 2024 otworzy Marcin Dylla – Okrzyknięty przez Washington Post „jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów na świecie”.

Marcin Dylla jest rzadkim zjawiskiem w najnowszej historii gitary klasycznej. Wielu krytyków muzycznych, koneserów i melomanów potwierdza, że Marcin Dylla należy do światowej elity gitarzystów klasycznych. Pozycję tę zapracował między innymi dzięki niezrównanej liczbie nagród, w tym 19 I Nagród w latach 1996-2007 na najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach muzycznych na całym świecie. Jego ostatnim triumfem był złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Guitar Foundation of America International Competition 2007 w Los Angeles, znanym jako najbardziej prestiżowy konkurs gitarowy na świecie.

Obecnie zapraszamy jest regularnie do jury wielkich konkursów, oraz na recitale i koncerty z orkiestrami w Ameryce, Europie i Azji.

Dowiedz się więcej o artyście i programie: https://perlabaroku.pl/festiwal-2024/marcin-dylla/

Misją Festiwalu jest dostępność najlepszych światowych wykonań i zapraszanie na kosztowanie muzyki i sztuki, dlatego koncert ten nie jest biletowany! Jest to możliwe dzięki Sponsorowi: Nuctech Sp z o.o., Donatorom: Miasto Kobyłka, Powiat Wołomiński, Województwo Mazowieckie i Partnerowi: YAMAHA, oraz  staraniom Fundacji Perła Baroku.

Zapraszamy do Kobyłki, do zjawiskowo pięknej barokowej bazyliki Świętej Trójcy. 16 km od Pałacu Kultury i Nauki, 2 mile od Pragi, dojeżdża tu pociąg podmiejski (15 min z dworca wileńskiego), oraz autobusy spod Domów Centrum. Na gości czeka najlepsza muzyka i niezrównana atmosfera. 

Odwiedziło Festiwal już 60 tys słuchaczy! Dołącz do nas! Zapraszamy na chwile radości i relaksu przy znakomitej muzyce.

Bazylika Świętej Trójcy ul. Kościelna 2 Kobyłka
 w s t ę p   w o l n y 

17 Festiwal Perła Baroku 2024