Rozpoczęła się XI edycja festiwalu Perła Baroku

W niedzielę 23 września w bazylice Trójcy Świętej w Kobyłce o godzinie 20.30 odbył się koncert inauguracyjny XI edycji festiwalu Perła Baroku.

Podczas koncertu wystąpił duet Łukasz Długosz (flet) i Andrzej Jungiewicz (fortepian) oraz Gabriela Szendzielorz, która wykonała utwór A. Panufnika.

We wtorek 25 września, podczas drugiego koncertu festiwalu będziemy mieli okazję usłyszeć Siying Qin z prowincji GuangXi w Chinach, która wykona F. Chopin: Ballade in F minor Op. 52 oraz F. Chopin: Sonata b-Moll Op. 35. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 4 lat. Pierwsze lata kształcenia odbyła w Chinach. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała w konserwatorium im.Rachmaninowa w Rostov. Następnie doskonaliła artystyczne umiejętności pod okiem prof. Huberta Rutkowskiego w University of Music and Drama w Hamburgu.

Siying Qin, fot: materiały organizatora

Zdobyła następujące nagrody:
I Nagroda na All-Russian Open Competition of Piano Duets,
I Nagroda na China -ASEAN Teenagers’ Piano Competition,
Special Prizes na 3rd International Theodor Leschetizky Piano Competition.

Następnie wystąpi Sijia Ma, znakomita pianistka Chińska młodego pokolenia. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 4 lat. Kształciła się w Foshan (Chiny) pod kierunkiem profesorów Yevdokivy Petrytchenko, Nikolaisena Krizhanovskiego i Sergeia Kalacheva. Nastepnie podjęła studia w Niemczech u prof. Grigoria Gruzmana, oraz prof. Huberta Rutkowskiego na University of Music and Theatre w Hamburgu.

Sijia Ma, fot: materiały organizatora

Sijia Ma zdobyła jako pianistka wiele nagród na międzynarodowych konkursach, najważniejsze z nich to:
I Nagroda w Deyishaunxin Arts Competition,
II Nagroda na Nanhai Talent Competition,
II Nagroda na Xiamen Piano Competition,
III Nagroda na 58. Grotriana Steinweg Competition,
III Nagroda na Elise-Meyer-Stiftung Competition,
wyróżnienie w KAWAI Competition,
finał 8th Chopin Competition for Young Pianist w Chinach.
Zwycięstwo w Steinway Prize w Hamburgu.

Jako solistka i kameralistka koncertowała w różnych krajach. W latach 2017 i 2018 otrzymała zaproszenia na występy w Warszawie na Festiwalach Mozartowskich, oraz na wystep podczas uroczystego koncertu otwarcia Festiwalu Chopinowskiego w Hamburgu.

Wykona F.Chopin: Ballada As-dur op. 47, F.Chopin: Mazurkas Op:41 oraz F.Chopin: Polonaise Op.53