Ruszają parce nad AOW

Ruszają parce nad AOW

Wielki projekt drogowy powoli zaczyna nabierać realnych kształtów. Przygotowywane są pierwsze dokumenty dotyczące budowy nowych dróg, w tym tych okalających nasze okolice.

W przedświątecznym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla dwóch odcinków Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, po zachodniej stronie Warszawy.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zakorkowana do granic stolica potrzebuje nowej szybkiej trasy, bo przeciążona do granic S8 już dawno przestała spełniać tę funkcję. Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej stanowi integralną część projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, co dodatkowo motywuje do przyspieszenia prac projektowych.

Co prawda nie dotyczy to bezpośrednio mieszkańców naszego powiatu ale stanowi, że parce już ruszają, a zatem szybko przyjdzie czas także i na wschodnią część wspomnianej obwodnicy. OAW, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych jakie planowane są w kraju w ciągu najbliższych lat.

Okołowarszawski ring tylko w ciągu tras A50 i S50 ma mieć ponad 260 km długości i kosztować 35 mld zł.

Ruszają parce nad AOW