Sąsiad zadzwonił – policjanci zatrzymali włamywacza

Sąsiad zadzwonił - policjanci zatrzymali włamywacza, fot: policja.pl

Zadzwonił do sąsiada i na Policję, po tym jak zorientował się, że ktoś włamał się do jego domu. Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie po krótkim pościgu zatrzymali 41-latka.

30 czerwca policjanci z komisariatu w Ząbkach zostali powiadomieni o prawdopodobnym włamaniu do jednego z domów. Informacja ta trafiła do nich od właściciela posesji oraz sąsiada, który zauważył, że ktoś włamuje się do budynku. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie będące tam osoby wskazały mężczyznę, który wybiegł z posesji i zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko go zatrzymali. Ten posiadał przy sobie plecak z zawartością biżuterii, sprzętu elektronicznego w postaci laptopów, aparatu fotograficznego, gier na konsolę i skarbonkę z gotówką. Dodatkowo zatrzymany posiadał przy sobie rękawiczki, nożyce do cięcia blach i dwa telefony komórkowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie przedmioty, 41-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszelkie niezbędne ślady. Zebrany materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, gdzie straty wyniosły blisko 15 tys. złotych.

Złożony przez policjantów i prokuratora wniosek do sądu w Wołominie o zastosowanie tymczasowego aresztowania został rozpatrzony pozytywnie. 41-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.