Sosnowa-Kościuszki w Markach – duże zmiany w ruchu

Remont ciągu Kościuszki-Sosnowa w Markach, fot: marki.pl

Od środy ulice Sosnowa i Kościuszki w Markach będą jednokierunkowe. Zmieni się trasa linii 240.

Jedną z najważniejszych inwestycji w Markach jest przebudowa ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki. Jest to wspólny projekt miasta oraz powiatu, obficie dofinansowany przez Unię Europejską. Na wstępnym etapie robót możliwe było utrzymanie ruchu w obie strony. Obecnie roboty wchodzą w taką fazę, że możliwe jest utrzymanie przejazdu w jedną stronę.

Do zmian, zatwierdzonych przez starostwo, dojdzie w środę, 28 XI, po północy. Ruch będzie możliwy w kierunku zachodnim – od Piłsudskiego w stronę Białołęki. Ważne jest to, że zachowana zostanie możliwość skrętu z Sosnowej-Kościuszki w boczne ulice. Dzięki temu będzie można skorzystać z sąsiednich ulic przy ewentualnym powrocie w kierunku wschodnim.

Zmieni się trasa autobusu 240. Z Marek do Warszawy będzie kursował tak jak dotychczas. Jadąc w kierunku Marek nie pojedzie jednak w stronę Białołęki, lecz skręci przy centrum handlowym przy Głębockiej na Trasę Toruńską, a następnie w Aleję Piłsudskiego. Od wysokości ulicy Szkolnej 240 pojedzie dawnym śladem.

– Przepraszamy za utrudnienia. Mamy nadzieję, że końcowy efekt zrekompensuje wszelkie niedogodności związane z realizacją tej inwestycji. Uzyskaliśmy do niej terminowe, bezzwrotne dofinansowania zewnętrzne i dlatego musimy zintensyfikować działania – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Prace wykonuje wybrana w przetargu firma IDS Bud. Jej zadania to:
– budowa kanalizacji deszczowej z podczyszczalnią wód opadowych
– budowa nowej jezdni, w tym ronda na rogu Okólnej, Kościuszki i Sosnowej
– budowa drogi rowerowej i chodników
– ułożenie brakujących elementów kanalizacji sanitarnej

– Realizacja tej inwestycji daje nam możliwość rozpoczęcia kolejnych inwestycji drogowych w tym rejonie – podkreśla Dariusz Pietrucha.

źródło: marki.pl