Spektakl Florka, która pogodziła serce z rozumem – MDK Wołomin

90
Spektakl Florka, która pogodziła serce z rozumem źródło: wolomin.org

Przygody Florki, która tym razem poszukuje odpowiedzi na pytanie „Czy przemoc może zaistnieć bez użycia siły fizycznej?”.

Florka, która pogodziła serce z rozumem to spektakl, który ma na celu uwrażliwienie młodych widzów na problemy i trudną sytuację osób doświadczających przemocy, rozwijanie umiejętności identyfikowania objawów przemocy rówieśniczej i właściwego reagowania na nią. Na scenie MDK wystąpią strażnicy miejscy z Warszawy. Spektakl pokazuje relacje rówieśnicze, w których pojawiają się zachowania przemocowe. Inicjatorem takiego postępowania jest jeden uczeń, który stopniowo wciąga do tej spirali negatywnych zachowań pozostałych uczniów, grających rolę “marionetek”.

Nowe przygody Florki pokazują miejsce ucznia w szkole, który zadaje sobie wewnętrzne pytania: Serce czy rozum? Czy ulec naciskom grupy? Czy postąpić według własnych przekonań? Czy przemoc może zaistnieć bez użycia siły fizycznej? Na takiego typu pytania oraz wątpliwości, kto może pomóc w tej trudnej sytuacji, odpowie Florka, jej koleżanki i koledzy – z udziałem widzów.

Spektakl Florka, która pogodziła serce z rozumem źródło: wolomin.org

Komendant Straży Miejskiej w Wołominie Jarosław Kielczyk oraz Komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawy Zbigniew Leszczyński serdecznie zapraszają do udziału!

Data: 20 października (godz. 10:00 i godz. 12:30)
Miejsce: MDK Wołomin, ul. Mariańska 7

Komentarze