Spotkanie burmistrza Zielonki z dyrektorami szkół i przedszkoli

Spotkanie burmistrza Zielonki z dyrektorami szkół i przedszkoli, fot: zielonka.pl

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Zielonki Kamila Michała Iwandowskiego z dyrektorami publicznych szkół i przedszkoli w Zielonce, celem omówienia sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli.

– Po raz kolejny spotkałem się z Dyrektorami, głównie po to, by omówić efekty dotychczasowych rozmów ministerstwa z przedstawicielami nauczycieli. Niestety nadal jesteśmy w zawieszeniu, wciąż brak konkretów. Drugi dzień trwają negocjacje pomiędzy rządem a związkowcami. Nie wprowadzono też dodatkowych rozwiązań prawnych, ułatwiających samorządom i dyrektorem reagowanie na kwestie organizacyjne pracy szkół i przedszkoli w dniach strajku. Jednak w oczekiwaniu na odgórne decyzje i ustalenia, robimy wszystko co w naszej mocy, by skutki protestu w naszych placówkach były w jak najmniejszym stopniu odczuwalne dla dzieci i ich rodziców – mówi Kamil Iwandowski, burmistrz Zielonki.

W ubiegły piątek wpłynęło do Urzędu Miasta Zielonka oficjalne pismo od Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego, informujące o wynikach przeprowadzonego referendum strajkowego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Zielonka. Do protestu przystąpią cztery placówki: Szkoły Podstawowe nr 2, nr 3 i nr 4 oraz Miejskie Przedszkole nr 5 w Zielonce.

– Podczas wcześniejszych spotkań poczyniliśmy szereg ustaleń w zakresie organizacji pracy naszych szkół i przedszkoli w trakcie protestu. W związku z powyższym, po raz kolejny pragnę uspokoić rodziców ośmioklasistów i gimnazjalistów, że kwestie organizacyjne egzaminów, są pod kontrolą. Wspólnie z dyrekcjami szkół szczegółowo omawiamy sposoby na bezproblemowe przeprowadzenie sprawdzianów. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, co pozwala mi zapewnić rodziców, że egzaminy w naszych szkołach odbędą się terminowo – informuje burmistrz Zielonki.

Miasto analizuje wszelkie możliwości, jakie daje ustawodawstwo, by ograniczyć dezorganizację zajęć lekcyjnych i opiekuńczych w poszczególnych placówkach.

– Zapewnimy opiekę wszystkim uczniom szkół i przedszkoli. Mamy wypracowany plan kryzysowy, w szczególności kwestia ta dotyczy Miejskiego Przedszkola nr 5, dzieci będą pod opieką uprawnionych osób – uspokaja rodziców Kamil Iwandowski.