Spotkanie w Wiceministrem Andrzejem Bittelem

Spotkanie w Wiceministrem Andrzejem Bittelem, fot. samorzad.gov.pl/web/powiat-wolominski

We wtorek 8 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbyło się otwarte spotkanie Wiceministra Infrastruktury Andrzeja Bittela z mieszkańcami powiatu wołomińskiego, które poświęcone było m.in. inwestycjom kolejowym.

Wiceminister Andrzej Bittel jest pełnomocnikiem rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Tematem spotkania były sprawy transportowe oraz inwestycje kolejowe realizowane na terenie powiatu wołomińskiego i całego Mazowsza.

Minister omówił m.in. postępujące prace na budowach skrzyżowań dwupoziomowych
w Kobyłce – wiaduktu drogowego nad torami i tunelu pod linią kolejową zapewnią bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Warte łącznie 70,7 mln zł inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są współfinansowane ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Zaawansowane są również budowy wiaduktów nad torami w Tłuszczu i Mokrej Wsi oraz tunelu w Zielonce. W Toporze wykonawca kontynuuje prace na budowie przejścia dla pieszych pod torami, które ułatwi dostęp do przystanku kolejowego. Kierowcy i piesi korzystają też z już gotowych obiektów: wiaduktów drogowych w Toporze, Łochowie (dwa obiekty) i Małkini oraz przejść pod torami w Jasienicy Mazowieckiej i Łochowie. PKP realizuje również modernizację i budowę nowych dworców kolejowych m.in. w Chrzęsnem, Tłuszczu, Dobczynie, Ząbkach i Wołominie.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy m.in. Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Wicestarosta Piotr Borczyński członek zarządu Grzegorz Siwek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk, Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk, Zastępca Wójta Gminy Dąbrówka Agnieszka Gryglas oraz radni powiatowi i gminni.