Spotkanie z autorką serii książek o „Basi” w Markach

Spotkanie z autorką serii książek o "Basi" w Markach, fot: biblioteka.marki.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza dzieci na spotkanie autorskie z Zofią Stanecką autorką książek m. in. z serii o ,, Basi ”.

Czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła warszawską polonistykę, na której broniła magisterkę z dziedziny literatury dziecięcej (praca poświęcona „Opowieściom z Narnii” C.S. Lewisa).

Opowiadania i recenzje zaczęła pisać jeszcze w czasie studiów. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Cała seria książek z cyklu „Basia…” zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Świat według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu.” „Świat według dziadka” był też nominowany do tytułu Książka Roku w konkursie polskiej sekcji IBBY za rok 2013. W 2015 r. książka „Basia i wyprawa do lasu” zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato.

Spotkanie odbędzie się w środę 11 marca o godz. 10:00 w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Lisa Kuli 3A w Markach.