Świeć przykładem – bądź widoczny

Świeć przykładem - bądź widoczny, fot. policja.pl

Dzielnicowy gminy Klembów z Komisariatu Policji w Tłuszczu wykazał się kreatywnością i na terenie swojego rejonu służbowego zainicjowali akcję pod nazwą „Świeć przykładem, bądź widoczny”. Z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami wakacje, postanowił przeprowadzić pogadankę w Szkole Podstawowej w Ostrówku na temat bezpieczeństwa na drodze, w podróży, w domu oraz na podwórku. Dzieci w prezencie otrzymały kamizelki odblaskowe, które obiecały używać na co dzień.

Wakacje bardzo blisko, dlatego dzielnicowy gminy Klembów asp. sztab. Dawid Nieroda z Komisariatu Policji w Tłuszczu, który dba o edukację o bezpieczeństwie w szkołach na terenie swojego rejonu służbowego, zainicjowali akcję pod nazwą „Świeć przykładem, bądź widoczny”. Udał się do Szkoły Podstawowej w Ostrówku, gdzie przeprowadził spotkanie z uczniami klas drugich.

Podczas prelekcji przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa w podróży, w domu oraz na podwórku. Nie zabrakło też zasad ruchu drogowego dotyczących jazdy na rowerze, hulajnodze oraz rolkach. Dzieci posiadały dużą wiedzę na tematy profilaktyczne i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Akcję dzielnicowego „Świeć przykładem bądź bezpieczny” poparły prywatne firmy z gminy Klembów, które zaangażowały się we wspólne działania i ufundowały kamizelki odblaskowe dzieciom. Dzięi nim uczniowie będą bardziej widoczni na drodze.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska/ea