Symfonia na skrzypce i DJ w Markach

Symfonia na skrzypce i DJ, Tomasz Dolski, fot: marki.pl

Czy znacie Tomasza Dolskiego, niezwykle utalentowanego skrzypka? Szerokiej publiczności może się kojarzyć jako zdobywca trzeciego miejsca w programie „Must be the music”. Ten uzdolniony wielkopolanin wraz ze znakomitymi DJ-ami pojawi się ponownie w Markach.

Stanie się tak za sprawą Fundacji Ewy Johansen „Talent”, która w tym roku wygrała konkurs na rozpowszechnianie sztuki w Markach.

– Symfonia na skrzypce i DJ to już druga odsłona naszego projektu edukacji kulturalnej. Prezentujemy muzykę klasyczną w nowoczesnym wydaniu. W ten sposób rozbudzamy ciekawość młodych słuchaczy i zachęcamy do słuchania muzyki poważnej. W naszym przedsięwzięciu łączymy historię ze współczesnością, wykorzystujemy do tego muzykę pop, rock, house i dubstep – opowiadają przedstawiciele fundacji.

W programie znajdą się najbardziej znane utwory muzyki klasycznej – od baroku po romantyzm. Każdy jest poprzedzany barwnym opowiadaniem o kompozytorze i epoce, w której tworzył.

– Atutem jest niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach sprawiają, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej jest na wyciągnięcie ręki – opowiadają przedstawiciele fundacji.

W Markach takie niezwykłe koncerty odbędą się w szkołach podstawowych i obu zespołach szkół.

– Mamy bardzo dobre doświadczenia z pierwszej edycji. Przyjęliście nas bardzo dobrze, reakcja mareckiej publiczności była rewelacyjna. Liczę, że tym razem będzie podobne – podsumowuje Leszek Baranowski z Fundacji Ewy Johansen „Talent”.

źródło: marki.pl