Szybka reakcja Policji i Staży Pożarnej zapobiegła tragedii

Policja, fot: fotolia.com

Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść kilka dni temu w Ząbkach. Funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast udał się patrol policjantów z Ząbek oraz wołomińscy strażacy.

Powaga sytuacji oraz mijające sekundy mogły zaważyć na ludzkim życiu. Gdy tylko mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że drzwi mieszkania były otwarte, jednak mężczyzna zdążył już targnąć się  na swoje życie. Policjanci i strażacy szybko przystąpili do działania i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzona przez nich resuscytacja krążeniowo oddechowa przywróciła 34-latkowi oddech, po czym mundurowi monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna napisał list pożegnalny, wysłał też kilka wiadomości tekstowych do bliskich mu osób i postanowił popełnić samobójstwo. Powodem jego desperackiego kroku miały być kłopoty finansowe.

Ta jak i wiele podobnych sytuacji pokazuje specyfikę służb ratunkowych w tym policjantów, którzy na co dzień spotykają się z różnymi zdarzeniami, podczas których decyzje trzeba podejmować błyskawicznie, gdyż od tego może zależeć ludzkie życie. To również przykład skoordynowanych działań służb ratunkowych, profesjonalizm, właściwe umiejętności i błyskawiczna reakcja, która zapobiegła ludzkiemu nieszczęściu.

źródło: asp. szt. Tomasz Sitek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Wołominie