Tanatos wygrywa mikołajkowy turniej w Markach, fot: Marcin Boczoń

IV Mikołajkowy Turniej Halowy w Markach odbył się po raz pierwszy w hali sportowej wchodzącej w skład Mareckiego Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego. Nowoczesna arena przyciągnęła do Marek aż 36 zespołów.

Oprócz wielu drużyn z Marek do rywalizacji stanęli również zawodnicy m.in. z Warszawy, Sochaczewa, Ossownicy, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Kobyłki, Tłuszcza, Wołomina i Radzymina. Zespół Wawalions składał się z kolei z reprezentantów pochodzących z Ukrainy. Na placu gry mogliśmy zobaczyć zawodników mających za sobą występy w Ekstraklasie oraz I lidze. Wśród nich byli Sebastian Kęska (gościnnie w Marcovii), Kamil Majkowski (Kopacze Team), Konrad Budek, Szymon Klepacki (Polska Akademia Piłkarska).

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji najlepszym zespołem został Tanatos. Zawodnicy Piotra Włodarczyka spotkali się w wielkim finale z Polską Akademią Piłkarską. Po dziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał remis 1:1. O tym kto zabierze ze sobą okazały puchar oraz voucher na kwotę 1500 zł ufundowany przez firmę CAME zadecydować musiały rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze Tanatos, którzy wygrali ostateczną bitwę 3:2. W meczu o brąz naprzeciw siebie stanęły drużyny Kopaczy i In Plusu. Tutaj wszystko rozstrzygnęło się w regulaminowym czasie gry. Kamil Majkowski i spółka nie dali szans „księgowym” i wypunktowali ich 3:1.

Królem strzelców z siedmioma trafieniami na koncie został Maciej Smoliński (Kopacze). Najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Kowalczyka z Polskiej Akademii Piłkarskiej. Tytuł MVP turnieju powędrował do Bartłomieja Gołasiewicza (Tanatos). Wyróżnienia dla najlepszych zawodników spotkań półfinałowych i finałowych powędrowały do Piotra Kowalczyka (PAP), Macieja Smolińskiego (Kopacze), Bartłomieja Gołasiewicza i Bartka Januszewskiego (obydwaj Tanatos).

Reklama

IV Mikołajkowy Turniej Halowy został objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta. Turniej współorganizowała spółka Mareckie Inwestycje Miejskie.

1 – Tanatos
2 – Polska Akademia Piłkarska
3 – Kopacze Team
4 – In Plus

Komentarze