Akcja „Widoczny w drodze do szkoły” w Dąbrówce [WIDEO]

791

„Widoczny w drodze do szkoły” – w ubiegły poniedziałek rozpoczęła się akcja wołomińskiej drogówki skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Wójt Radosław Korzeniewski przekazał, na ręce Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin asp. szt. Marcina Zdunka 1000 sztuk specjalnych opasek odblaskowych.

Ubiegły poniedziałek był ważnym dniem dla władz samorządowych Dąbrówki, mieszkańców i dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli na terenie gminy. Wójt Radosław Korzeniewski wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin asp. szt. Marcinem Zdunkiem oraz funkcjonariuszami drogówki udali się do Szkoły Podstawowej w Józefowie, gdzie zainicjowano akcję „Widoczny w drodze do szkoły”. To właśnie uczniowie tej szkoły jako pierwsi zostali wyposażeni w opaski odblaskowe, które w ilości 1000 sztuk wójt gminy przekazał na ręce naczelnika wołomińskiej drogówki.

Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny to najważniejsza zasada bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasach, gdy większość ludzi dysponuje dobrymi samochodami i porusza się nimi bardzo szybko, często wbrew rozsądkowi, istotne jest z jakiej odległości kierowca ma szanse zobaczyć dziecko poruszające się po zmroku po chodniku czy drodze.

Ważne jest to, aby dziecko już z daleka było dobrze widoczne dla kierowców. W przypadku małych miejscowości, drogi nie są aż tak oświetlone jak w dużych miastach i dziecko musi chodzić (nawet pod opieką dorosłego) chodnikiem tuż przy jezdni, wówczas najlepszym wyjściem będzie założenie jakiegokolwiek elementu odblaskowego. O to zadbały władze samorządowe gminy Dąbrówka i funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. Dzięki akcji „Widoczny w drodze do szkoły”, szczególnego znaczenia nabierze teraz bezpieczna droga Twojego dziecka do szkoły i z powrotem w gminie Dąbrówka.

Reklama

Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację działań w pozostałych szkołach na terenie gminy, jak również na terenie całego powiatu wołomińskiego. W ubiegłym tygodniu policjanci przez kilka dni prowadzili kontrolę w rejonie Zespołu Szkół nr 3 w Kobyłce.

asp. szt. Tomasz Sitek oficer prasowy KPP Wołomin

Komentarze