Tenisistki z Zielonki mistrzyniami liceliady

Tenisistki z Zielonki mistrzyniami liceliady, fot: zielonka.pl

19 maja w Zespole Szkół w Zielonce rozegrany zostałkolejny etap Międzypowiatowego Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Reprezentantki Zielonki zostały mistrzyniami Liceliady i tym samym uzyskały awans do najwyższego etapu rozgrywek.

Tego dnia emocji nie brakowało. Zawody międzypowiatowe toczyły się jednocześnie na sześciu stołach. Zaciętą walkę prowadziły gospodynie, czyli reprezentantki Zielonki. Pokonały drużyny z Legionowa i Wieliszewa. Po spotkaniu finałowym, w którym decydowały dwa punkty przewagi w ostatnim secie gry podwójnej, Julia Pawlak oraz Wiktoria Sulejewska wywalczyły sobie mistrzostwo. Oznacza to awans do najwyższego etapu rozgrywek, jakim są Mistrzostwa Województwa, które odbędą się 1 czerwca. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki za sukces w kolejnych rozgrywkach!

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych z Wołomina, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego z Wołomina. Na trzecim miejscu uplasowały się ex-aequo dwie reprezentacje z Legionowa.

Wydarzenie zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Starostwo Powiatowe w Wołominie odbyło się pod patronatem dyrektor Zespołu Szkół w Zielonce.