Nowe udogodnienia w ośrodku zdrowia w Zielonce

Nowe udogodnienia w ośrodku zdrowia w Zielonce, fot: zielonka.pl

Miejski Ośrodek Zdrowia w Zielonce podejmuje kolejne kroki w usprawnieniu obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami i osób starszych. W Ośrodku pojawił się nowy automat do pobierania biletów przy punkcie pobrań.

Biletomat zakupiony ze środków własnych Miejskiego Ośrodka, wesprze przede wszystkim pacjentów niewidomych i słabowidzących dzięki wyposażeniu go w pasek napisany alfabetem Braille’a, przy którym znajduje się przycisk przywołania personelu.

Urządzenie posiada głosowe przywołanie pacjenta. Do tej pory wezwanie odbywało się jedynie przez monitor wyświetlacza. Trwała, odporna na uszkodzenia obudowa pozwoli na długie użytkowanie.

Informujemy, że bilet można pobrać w godzinach od 6:00 do 8:45. Zaś pacjenci ze skierowaniem na tak zwaną krzywą cukrową powinni pobrać odcinek z biletomatu do godziny 8:00.

To jednak nie koniec udogodnień. Jeszcze w tym roku Miejski Ośrodek Zdrowia, w ramach relizacji projektu „Dostępność Plus”, wzbogaci się o przenośny zestaw pętli indukcyjnej do punktu rejestracji oraz nowy aparat EKG z modułem przekazywania danych diagnostycznych bezpośrednio do systemu realizacji świadczeń.