Trudna dyskusja

W środę 26 października w sali Cechu Rzemiosł w Wołominie odbyło się spotkanie z posłanką Platformy Obywatelskiej, Izabelą Leszczyną z mieszkańcami powiatu wołomińskiego.

Przyjazd wiceprzewodniczącej PO, (na ten jakże trudny dla partii teren) był efektem starań powiatowych i gminnych struktur partii, a także realizacją programu „Przywróćmy normalność”.

Trwająca ponad dwie godziny dyskusja i wymiana poglądów z pewnością była wielce ciekawa i pouczająca. Co prawda tłumów nie było, ale ci, którzy zdecydowali się na udział w spotkaniu z pewnością nie żałują, bo czas debaty nie był zmarnowany: była ostra wymiana zdań, wskazanie błędów i uchybień oraz zachęta do koordynacji działań.

W przeciwieństwie do innych tego typu spotkań brakowało odczytywania pytań z kartki i owacji na stojąco. Co ważne wejść mógł każdy, kto tylko chciał, choć szkoda, że chciało mniej niż oczekiwano.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na wtorek 8 listopada w Kobyłce. O godzinie 18.30 w hotelu Gregory odbędzie się dyskusja w ramach Klubu Obywatelskiego z udziałem posła Jana Grabca i senatora Krzysztofa Brejzy. Moderatorem będzie miejski radny Artur Rola.

– Wraz z posłem z naszego okręgu przyjedzie do Kobyłki senator Brejza. Obydwaj parlamentarzyści mają doświadczenie i wiedzę o samorządzie, ale także są bardzo aktywni w pracy parlamentarnej. Mam nadzieję na ciekawą rozmowę, na którą zapraszam – mówi Artur Rola.

W środę 23 listopada o 18.00 w Markach w pałacyku Briggsów spotkają się z wyborcami ze swojego okręgu parlamentarzystki KO senator Jolanta Hibner i posłanka Kinga Gajewska, a towarzyszyć im będzie prawdopodobnie poseł Borys Budka.

– Gościliśmy w Markach wiele osób znanych ze swojej działalności publicznej. Byli u nas m.in: Izabela Leszczyna, Michał Boni, Paweł Papke, czy Ludwika i Henryk Wujcowie. W czerwcu odbyło się spotkanie z posłem Janem Grabcem i ekonomistą Andrzejem Domańskim. Zawsze były to bardzo interesujące i otwarte rozmowy. Wierzę, że podobnie będzie i tym razem – mówi Arkadiusz Werelich, radny powiatowy z Marek i jednocześnie przewodniczący PO w powiecie wołomińskim.