Turniej Niepodległościowy Unihokeja w Zielonce

Turniej Niepodległościowy Unihokeja w Zielonce, fot: powiat-wolominski.pl

W hali OKIS na 3 boiskach nazwanych nazwiskami twórców niepodległości: Piłsudski, Dmowski i Paderewski grało prawie 250 zawodników z 21 drużyn.

Zielonka gościła kluby z: Łochowa, Józefiny, Zabrodzia, Płoskini, Warszawy, Święcic, Baniochy oraz rodzime zielonkowskie kluby, tj. Dzikie Gęsi, Muks i Bankówka, która wystąpiła w roli organizatora.

Po widowiskowej rywalizacji grupowej, nastąpiła zacięta faza play off, która wyłoniła finalistów. W kategorii dzieci triumfowała drużyna z Józefiny, drugie miejsce zajął Łochów, a trzecie UKS Bankówka.

W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, na drugim miejscu uplasowała się Dragons Płoskinia, a trzecie miejsce przypadło Młodym Wilkom z Zabrodzia. Kategorię młodzików zdominowała UKS Bankówka, której drużyny zajęły I i III miejsce na podium. Natomiast czarnym koniem turnieju okazała się młoda drużyna ze Święcic, zajmując drugie miejsce w tej kategorii.

Turniej Niepodległościowy Unihokeja w Zielonce, fot: powiat-wolominski.pl

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Wyjątkowym wydarzeniem było o godz.12.00 odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych na hali w Zielonce.

Turniej został objęty patronatem przez Powiat Wołomiński i Urząd Miasta Zielonka, dzięki którym ufundowane zostały medale dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe puchary. Dekoracji zawodników dokonał Wicestarosta Powiatu Adam Łossan, Sekretarz Miasta Zielonka Renata Jóźwiak i mentor zielonkowskiego unihokeja Pan Stanisław Głowienka.

źródło: Marek Fijałkowski, UKS Bankówka, Zielonka