Tydzień Sportu dla Wszystkich w Markach

Tydzień Sportu dla Wszystkich w Markach, fot: UM Marki

Wyginam śmiało ciało – kultowe zawołanie króla Juliana z filmu o pingwinach z Madagaskaru doskonale oddaje to, co będzie się działo w najbliższych dniach w Markach, które przystąpiły do ogólnopolskiego IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich.  Od 26 maja do 1 czerwca organizowane będą zajęcia sportowe na mareckich Orlikach (Okólna i Stawowa) oraz kompleksie boisk przy Turystycznej.

27 maja przy Okólnej zostaną przygotowane gry i zabawy ruchowe dla wszystkich kategorii wiekowych. To m.in. tor przeszkód, wyścigi w workach, konkursy strzeleckie, rzuty do kosza i wiele innych. Animatorzy będą do dyspozycji uczestników od 11.00 do 20.00.

28 maja na kompleksie boisk przy ulicy Turystycznej w Markach, animatorzy również będą opiekować się uczestnikami od 11.00 do 20.00.

W pozostałe dni będzie można brać udział w zabawie w godzinach funkcjonowania obiektów.

– Chcemy integrować mieszkańców Marek, promować aktywność ruchową i uświadamiać, jak ważna jest aktywność ruchowa osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawnych – podkreśla Damian Pacuszka, koordynator obiektów sportowych.

Ogólnopolskim organizatorem Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest Krajowa Federacja Sportu Dla Wszystkich. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 1,1 mln osób.

Program mareckiej edycji w pliku PDF poniżej.

Pobierz PDF(0.3MB)

Źródło: UM Marki