Udana akcja zbiórki krwi w Zielonce

1527
Akcja zbiórki krwi dla Weroniki w Zielonce

Klub Honorowych Dawców Krwi „Krzyś z Zielonki” zaprosił mieszkańców Zielonki w niedzielę 18 czerwca 2017 r. na akcję zbiórkę krwi dla Weroniki. Odzew zielonkowian przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zebrano 27 litrów krwi, a zarejestrowało się 85 osób.

Mimo długiego weekendu i zmiany miejsca zbiórki, ze względu na awarie ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, apel o krew dla Weroniki ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie pozostał obojętny.

Podczas akcji zarejestrowało się 85 osób. Natomiast lekiem ratującym życie podzieliło się 60 Krwiodawców z naszego miasta i okolic, co łącznie daje 27 litrów krwi. To najlepszy jednorazowy wynik podczas zbiórki krwi organizowanej przez KHDK „Krzyś”.

„Krzyś” dziękuje wszystkim za tak liczną obecność i gotowość do niesienia pomocy oraz wytrwałość podczas oczekiwania w kolejce, także wśród wielu pierwszorazowych dawców. Mamy nadzieję, że na akcje honorowego oddawania krwi będą przychodzić regularnie.

Ogromne słowa uznania i podziękowania należą się również lekarzom z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, którzy pracowali tego dnia ponad planowaną godzinę zakończenia akcji, by zarejestrować i pobrać krew od Krwiodawców.

Weronice życzymy powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że uda się jej pokonać chorobę.

Źródło: UM Zielonka

Komentarze