Ulica Wołomińska w Radzyminie oficjalnie przejezdna

Rondo na ulicy Wołomińskiej w Radzyminie, fot: WWL24

Od środy, 19 grudnia ulica Wołomińska w Radzyminie jest już oficjalnie przejezdna. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył prace na odcinku od ronda do ul. Wczasowej.

Na odcinku od ul. Wczasowej do ul. Korczaka trwa nadal prowadzona przez gminę Radzymin budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą. Możliwe są związane z tym utrudnienia, ale ul. Wołomińska pozostanie przejezdna.

Na odcinku ul. Wołomińskiej przy rondzie, w miejscu gdzie niegdyś znajdował się zjazd z wiaduktu, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zbudował nowoczesny odcinek drogi, z nową nawierzchnią, chodnikiem, ścieżką rowerową, oświetleniem i infrastrukturą. Budowa rozpoczęła się we wrześniu br., a termin jej zakończenia był kilkukrotnie przekładany przez MZDW.

Obecnie z ronda na starej dwupasmówce można już skręcać we wszystkich kierunkach, tj. do centrum Radzymina, Słupna, Wołomina i w stronę ul. Słowackiego. Przejazd przez ul. Wołomińską i rondo drogą 635 znacznie skraca przejazd pomiędzy Radzyminem i Wołominem, a także ułatwia dojazd z Radzymina do węzła Radzymin na nowej trasie S8.

Na dalszym odcinku ul. Wołomińskiej w stronę miasta – od ul. Wczasowej do ul. Korczaka – trwa budowa ścieżki rowerowej wraz z pełną infrastrukturą i odwodnieniem. Inwestycja jest prowadzona przez gminę Radzymin. W tym czasie mogą wystąpić związane z pracami budowlanymi utrudnienia w ruchu, ale ul. Wołomińska pozostanie przejezdna. Zakończenie budowy ścieżki rowerowej jest planowane latem 2019 r. Będzie ona łączyła się ze ścieżką w ul. Mickiewicza, skąd można dojechać drogami dla rowerów do al. Jana Pawła II i dalej.

źródło: radzymin.org