Uratowali życie młodej kobiecie

Policja, fot: pixabay.com

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zostało uratowane kolejne ludzkie życie. Funkcjonariusz wszedł do mieszkania usytuowanego na czwartym piętrze budynku przez balkon, by pomóc osobie będącej w kryzysie emocjonalnym.

Wśród wielu interwencji, które każdego dnia podejmują policjanci, są także takie, które szczególnie zapadają w pamięć. Tak było właśnie w tym przypadku.

Gdy mł. asp. Mateusz Marszałek i mł. asp. Tomasz Martynowski otrzymali informację o osobie, której życie jest zagrożone zareagowali natychmiast. Na miejscu zastali zamknięte drzwi mieszkania, w którym znajdowała się młoda kobieta. Po nieskutecznej negocjacji z niespełna 30-latką, zmuszeni byli podjąć bardziej radykalne kroki. Jeden z policjantów dostał się do lokalu przez sąsiadujący balkon. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że mieszkanie usytuowane było na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów doprowadziła do uratowania życia kobiety, która trafiła pod opiekę służb medycznych.

Kilka dni po zdarzeniu, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie wpłynęły podziękowania od uratowanej kobiety. W treści listu wyraziła swoją wdzięczność i podziw dla policjantów, którzy ryzykując własnym życiem przyszli jej z pomocą.

Pamiętaj!
Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz niepokojące sygnały w jego zachowaniu, reaguj!
Jeśli widzisz, że ktoś nie radzi sobie z problemami, emocjami i że wprost wypowiada swoje intencje, zachowaj wtedy spokój, nie lekceważ emocji tej osoby. Wysłuchaj i dopytuj, starając się dowiedzieć, jak możesz jej pomóc.
Jeśli obawiasz się, że czyjeś życie jest rzeczywiście zagrożone – nie wahaj się i dzwoń na 112!

oprac. mk